Žluté pupeny z divokých stromů v Huoshan | Tan Bei Huo Shan Huang Ya

488 Kč S DPH

Huo Shan Huang Ya je jedním ze tří slavných čínských žlutých čajů, vedle něj stojí Meng Ding Huang Ya a Jun Shan Yin Zhen. Huo Shan Huang Ya se vyrábí v oblasti Dabieshan v okrese Huoshan v provincii Anhui. Můžeme zde nalézt lokální kultivar Huoshan Jinjizhong 霍山金鸡种, který se tradičně používá pro výrobu čaje Huo Shan Huang Ya. Chuť tohoto čaje je kořeněně sladká s ovocnými sladovými tóny, která dlouho přetrvává v ústech spolu se stopami sladkého peckového ovoce a dodává jí dlouhou, hladkou koncovku.

ID produktu: GT0698-50
Dostupnost: Skladem

Huo Shan Huang Ya je jedním ze tří slavných čínských žlutých čajů, vedle něj stojí Meng Ding Huang Ya a Jun Shan Yin Zhen. Huo Shan Huang Ya se vyrábí v oblasti Dabieshan v okrese Huoshan v provincii Anhui. Můžeme zde nalézt lokální kultivar Huoshan Jinjizhong 霍山金鸡种, který se tradičně používá pro výrobu čaje Huo Shan Huang Ya. 

Lístky čaje Huo Shan Huo Ya jsou nažloutle zelené barvy pokryté bílým chmířím. Barva likéru je jasně oranžová, lístky mají výraznou květinovou vůni. Chuť je kořeněně sladká s ovocnými sladovými tóny, která dlouho přetrvává v ústech spolu se stopami sladkého peckového ovoce a dodává jí dlouhou, hladkou koncovku. Přestože má tento čaj v chuti některé rostlinné tóny jako je to u zelených čajů, profil je velmi hladký a postrádá jakoukoli travnatou svíravost zeleného čaje. Nabídne špetku atraktivní chuti umami s náznakem pražených a ořechových tónů.

Na východě Číny se nalézá 2347m vysoké pohoří Huo Shan, které je od nepaměti jedním z míst produkce těch nejkvalitnějších čajů. Huo Shan Huang Ya byl po velmi dlouhou dobu za vlády dynastií Ming a Qing čajem císařským. Čaj se pěstuje, sklízí i zpracovává starými postupy, přičemž údajně došlo k tomu, že na začátku minulého století jen několik málo lidí vědělo jak Huo Shan Huang Ya zpracovávat a s jejich odchodem odešly i znalosti potřebné pro tradiční zpracování tohoto čaje. Naštěstí byly kolem roku 1970 nalezeny dokumenty, které popisují celý proces pěstování, sklizně i zpracování tohoto mimořádného žlutého čaje, který se honosí řadou vítězství v soutěžích jako jsou the Commercial Products of Good Quality (1991), China's Tea Cup (1999) a dalších.


PŘÍPRAVA

Tradiční styl (Gong Fu Cha)
Předehřejte si gaiwan nebo konvičku o objemu 110 ml. Použijte 5 g čaje a první nálev slejte po 30 s, dobu louhování dalších pak prodlužujte o 10-15 s pro 5-6 dobrých nálevů. Čím delší doba louhování, tím rychlejší vyčerpání lístků a nižší počet nálevů. Doporučujeme porcelánové nebo skleněné nádobí.

Západní styl (1 nálev)
Použijte 2 g čaje na 250 ml vody a louhujte 5-8 minut při teplotě 85 ℃. Doporučujeme porcelánové nebo skleněné nádobí.

VE STEJNÉ KATEGORII NAJDETE