Taiwanský Lapsang Souchong | Tai Wan Zheng Shan Xiao Zhong

139 Kč S DPH

Taiwanský Lapsang Souchong je výrazně kouřový černý čaj díky jedinečné kombinaci tvrdého dřeva a borovice používané při procesu kouření. Je to čaj pro specifickou skupinu lidí, milovníky kouřové chuti. Jak se ukazuje, člověk buď Lapsang Souchong miluje nebo pro něj nemá žádné pochopení, málokdy existuje střední cesta! Čaj nabízí velmi chutný krémově sladký šálek zabalený do kouře z borovice.

ID produktu: GT0653-50
Dostupnost: Skladem

Taiwanský Lapsang Souchong je výrazně kouřový černý čaj díky jedinečné kombinaci tvrdého dřeva a borovice používané při procesu kouření. Je to čaj pro specifickou skupinu lidí, milovníky kouřové chuti. Jak se ukazuje, člověk buď Lapsang Souchong miluje nebo pro něj nemá žádné pochopení, málokdy existuje střední cesta! Čaj nabízí velmi chutný krémově sladký šálek zabalený do kouře z borovice.

Lapsang Souchong se obvykle vyrábí s větších, hrubších listů kultivaru Wuyi (Bohea). Kultivar Bohea byl vyšlechtěn, aby snadněji absorboval vůni kouře. Drsnější povrch spodních listů čajovníku zvyšuje míru okouření listů. Nižší koncentrace aromatických sloučenin v těchto větších listech ve srovnání s mladšími listy a pupeny není relevantní v kontextu kouřové chuti výsledného produktu. Pro okouření se typicky používá dřevo z Pinus taiwanensis, i když možné je použít i jiné dřevo, např. cedr a cypřiš.

Čaj lze určitě doporučit i milovníkům čaje, kteří kouřové chuti nepropadli, určitě stojí minimálně za ochutnání. 

VE STEJNÉ KATEGORII NAJDETE