Orientální kráska z Taiwanu - Bai Hao Oolong| Dong Fang Mei Ren

368 Kč S DPH

Jeden z nejkvalitnějších taiwanských Oolongů, který se od ostatních zásadně liší hned v několika ohledech. Čaj nabízí medově laděnou komplexní chuť čajů Oolong v kombinaci s plností černých čajů. Můžeme zde pozorovat lehce kořeněnou chuť i vůni připomínajcí čaje Keemun.

Varianta

ID produktu: GT0237-50
Dostupnost: Skladem

Jeden z nejkvalitnějších taiwanských Oolongů, který se od ostatních zásadně liší hned v několika ohledech. Sklízí se v létě, na rozdíl od zimní a jarní sklizně ostatních čajů tohoto druhu, a mírou oxidace se blíží spíše černému čaji než čaji zelenému. S ohledem na tento fakt bychom jej řadili spíše mezi tradiční čaje, které jsou pomalu nahražovány módními nízkooxidovanými Oolongy jako je Gao Shan, Dong Ding nebo např. Jin Xuan. Samotný proces oxidace se taktéž liší, neboť k němu dochází ještě na rostlině před sklizní a stará se o ni specifický hmyz pojídající čajové lístky a narušující tak jejich strukturu. Čaj nabízí medově laděnou komplexní chuť čajů Oolong v kombinaci s plností černých čajů. Můžeme zde pozorovat lehce kořeněnou chuť i vůni připomínajcí čaje Keemun.

Jméno Orientální kráska (Oriental Beauty) dala tomuto čaji královna Alžběta II., ale ve světě čaje je znám mimo jiné pod jmény Východní kráska (Eastern Beauty), Bai Hao Oolong, Silver Tip Formosa, Dong Feng Mei Ren nebo Pong Fong Cha. Čaj pronikl na západ až na konci 19. století, kdy Taiwan začal exportovat své Oolongy. Původně se pěstoval pouze na severu země (tehdy provincie), hlavně v oblasti Wenshan.

VE STEJNÉ KATEGORII NAJDETE