Nefritová rosa z Enshi | En Shi Yu Lu

169 Kč S DPH

Enshi Yu Lu nebo Nefritová rosa z Enshi je jemný zelený čaj, který se pěstuje v na selen bohaté půdě v pohoří Wufeng v prefektuře Enshi v čínské provincii Hubei. Čaj pocházející z dynastie Tang a oblíbený během dynastie Qing je jedním z mála druhů napařovaných zelených čajů v Číně. Listy svým tvarem připomínají jehličí jsou pokryty velmi jemnou stříbřitou srstí, bohatou na aminokyseliny, ze které pochází osvěžující chuť umami, s tóny máty a kapradiny. Nálev je světle a jasně zelený a z šálku vychází sladká vůně s jemnými tóny fenyklu.

Varianta

Dostupnost: Skladem

Enshi Yu Lu nebo Nefritová rosa z Enshi je jemný zelený čaj, který se pěstuje v na selen bohaté půdě v pohoří Wufeng v prefektuře Enshi v čínské provincii Hubei. Čaj pocházející z dynastie Tang a oblíbený během dynastie Qing je jedním z mála druhů napařovaných zelených čajů v Číně. Zpracovatelská dovednost čaje byla v roce 2014 označena jako národní nehmotné kulturní dědictví (Xinhua/Wen Lin).

Zvláštní delikátnost těchto listů je indikátorem jejich zpracování. Listy se napařují pro iniciaci oxidačního působení enzymů. Tato starodávná technika, rozšířená hlavně v Japonsku, byla ztracena v čase a přivedena k životu zkušenými čajovými mistry až v roce 1998. Listy tak dostávají zvláštní pružnost, což se odráží v jemnosti vůní. Typická je jemňoučká vůně cukety, která dlouho přetrvává na patře. Listy svým tvarem připomínají jehličí jsou pokryty velmi jemnou stříbřitou srstí, bohatou na aminokyseliny, ze které pochází osvěžující chuť umami, s tóny máty a kapradiny. Nálev je světle a jasně zelený a z šálku vychází sladká vůně s jemnými tóny fenyklu.

VE STEJNÉ KATEGORII NAJDETE