Darjeeling Giddapahar SFTGFOP1 SF China Special

187 Kč
93 KčUŠETŘÍTE 50% S DPH

Tento čaj Vás odmění osobitou muškátovou vůní, která je typická pro dobře zpracovaný čaj Darjeeling z druhé sklizně. K tomu dostanete nečekaně komplexní chut, jemnou, hladkou, s příchutí lehce pečeného karamelu.

ID produktu: GT0582-50
Dostupnost: Nedostupný

Giddapahar je malá rodinná čajová plantáž, pouhých 94,7 hektarů, kterou vlastní rodina Shaw už od roku 1881. Místní manažer pan Sharma zde pracuje déle než 40 let a je mimořádně hrdý na osobitý Darjeeling, který zde vyrabí. Na této malé čajové zahradě se v hlavní sezóně sklidí pouze 5-6 kg čaje denně a pouze 1.5-2 kg čaje denně mimo sezónu. Továrna se za několik posledních dekád vůbec nezměnila.

Vstoupíte-li do továrny usazené na kopci, ze kterého je krásně vidět do mlhy ponořeného údolí Kurseong, ohromí vás stroje z viktoriánské doby, pro kterou jsou typické robustní dřevěné truhly na čaj. V místnosti, kde dochází k zavadání čaje uvidíte čajové lístky ten den sklizené rozložené do dlouhých žlabů. Během zavadání je z lístků odstraněna vlhkost až na úroveň 65%. Jsou pak měkké a povrch připomíná kůži. Ze zavadacích žlabů lístky putují do rolovacích strojů, kde se začíná vytvářet specifická chuť. Pro různé kultivary se používají různé rolovací stroje, např. malý mosazný roller je určen pro lístky kultivaru AV2, neboť je k lístkům citlivější. Náš čaj byl rolován dvakrát, přičemž byly lístky mezi rolováními záměrně mírně poškozeny na dopravníku. Dojde tak k porušení buněčné struktury a lístky začnou oxidovat, to trvá 4 hodiny. Pan Sharma oxidaci celou dobu sleduje a pravidelně k lístkům čichá hledajíc ten pravý okamžik ‘nose’, závan vůně, který signalizuje, že lístky jsou připraveny k sušení. Giddapahar je známý pro pečení svých čajů o trošičku déle než je tomu zvykem v jiných zahradách Darjeelingu, což zvýrazní přírodní karamelovou sladkou chuť kultivaru China a vytvoří lehounce pečenou stopu. Suché lístky se pak třídí podle kvality a následně balí.

Tento čaj Vás odmění osobitou muškátovou vůní, která je typická pro dobře zpracovaný čaj Darjeeling z druhé sklizně. K tomu dostanete nečekaně komplexní chut, jemnou, hladkou, s příchutí lehce pečeného karamelu.
 

VE STEJNÉ KATEGORII NAJDETE