Černý Keemun Gong Fu Cha ORGANIC | Qi Men Hong Gong Fu Cha

444 Kč S DPH

Černý čaj Keemun patří mezi nejznámější černé čaje na světě a je vůbec nejznámější mezi voňavými typy. Sbírá se pupen a dva lístky a zpracování trvá 9 hodin. Typické zpracování zahrnuje kroky jako mírné zavadnutí na slunci, rolování, oxidace/fermentace, sušení a ruční hnětení. Čaj je plně oxidován, díky čemuž po zalití získáváme měděně červený nálev. Unikátní a pro Keemun typická vůně je plná ovoce a květin, můžeme si jej připravit jak v gaiwanu nebo čínské konvičce, stejně tak ovšem západním způsobem s mlékem.

Varianta

ID produktu: GT0571-50
Dostupnost: Skladem

Černý čaj Keemun patří mezi nejznámější černé čaje na světě a je vůbec nejznámější mezi voňavými typy. Sbírá se pupen a dva lístky a zpracování trvá 9 hodin. Typické zpracování zahrnuje kroky jako mírné zavadnutí na slunci, rolování, oxidace/fermentace, sušení a ruční hnětení. Čaj je plně oxidován, díky čemuž po zalití získáváme měděně červený nálev. Unikátní a pro Keemun typická vůně je plná ovoce a květin, můžeme si jej připravit jak v gaiwanu nebo čínské konvičce, stejně tak ovšem západním způsobem s mlékem. Přesto pro plný silný čaj ke snídani nebo pro konzumaci s mlékem spíše doporučujeme Královský Keemun FBOP z našeho katalogu.

Čajové lístky pocházejí ze zahrady Baita 白塔茶园 (v překladu Bílá věž), kterou můžeme najít v okrese Keemun a městě Huangshan. Oblast obsahuje více než 9,000 akrů organických zahrad, ze kterých je více než 3,000 akrů organicky certifikováno. Kultivar Keemun Zhuye (槠叶) obsahuje 31 % polyfenol;, 15 % katechinu, 6 % aminokyselin a dalších 43 % ve vodě rozpustných látek. Zpracované lístky jsou ve formě tmavých těsných jehliček a výsledný nálev nabízí velmi dlouhý aftertaste ovocně květinové chuti. Tato vůně se často nazývá vůně Keemun.

VE STEJNÉ KATEGORII NAJDETE