Assam Belseri CTC BP SF ORGANIC

22 Kč S DPH

Tento klasický neortodoxní čaj pochází z jižní části Assamu. Jeho chuť je hřejivě plná, zkušený jazyk rozpozná čokoládu a černý pepř. Samotné kuličky mají příjemnou zemitě sladovou vůni. Nálev je robustní a silný. Při smíchání s mlékem čaj odhalí atraktivní hluboké tóny charakteristické pro čaje Assam. Dostanete tak plný, nasládlý, velmi jemný krémový nápoj s typickou sladovou příchutí.

Varianta

ID produktu: GT0564-15
Dostupnost: Skladem

Tento klasický neortodoxní čaj pochází z jižní části Assamu. Říká se, že díky této poloze zahrnuje to nejlepší nejen z Assamu, ale i z Darjeelingu. Čaj je vyroben organickou cestou pomocí metody CTC (crush, tear, curl). Lístky procházejí přes sadu válečků opatřených ostrými zuby, které lístky rozmačkají, potrhají a následně zabalí do malých kuliček. Tím je nahražena finální fáze ortodoxního zpracování, kdy jsou lístky rolovány do podlouhlých tvarů.

Chuť tohoto čaje je hřejivě plná, zkušený jazyk rozpozná čokoládu a černý pepř. Samotné kuličky mají příjemnou zemitě sladovou vůni. Nálev je robustní a silný. Při smíchání s mlékem čaj odhalí atraktivní hluboké tóny charakteristické pro čaje Assam. Dostanete tak plný, nasládlý, velmi jemný krémový nápoj s typickou sladovou příchutí.

BELSERI TEA ESTATE vyrábí 100% organické čaje na svých plantážích o rozloze 1 000 akrů, které se nacházejí na severním břehu řeky Brahmaputry. Čaje produkované v Belseri jsou typově sladové, robustní, hutné, ale přirozeného charakteru. Zahrada striktně dodržuje používání pouze čistě organických podpůrných prostředků (jako hnojiva, apod.). Produkuje vlastní kompost a regeneruje půdu pouze vlastními prostředky. Predátoři jako ptáci a pavouci bojují s přírodními škůdci a jakákoliv chemie tak není zapotřebí.

VE STEJNÉ KATEGORII NAJDETE