2021 Zelený Puer ze starých stromů v Matai | Ma Tai Gu Shu Sheng Pu Er - Mao Cha

367 Kč S DPH

Matai je malá vesnice v Lincangu, velmi blízko řeky Lan Cang, která odděluje dva regiony v Yunanu, Pu Er a Lincang. Izolované a tiché místo, tak nějak daleko od obchodního úsilí obchodníků s čajem, vám dovolí si vychutnat staré čajovníky v soukromí. Rostou zde přirozeně bez užití jakýchkoli pesticidů nebo chemických hnojiv. Skalnatá půda poskytuje stromům minerály, což je velmi důležité pro komplexní chuť výsledného čaje. Chuť čaje z Matai je silná, atraktivně hořká a postupně přechází do dlouhé sladké koncovky. Je velmi čistá bez jakýchkoliv rušivých prvků. Čaj ze starých stromů v Matai je vynikající čerstvý, ale zároveň je velmi dobrý na stárnutí.

Varianta

ID produktu: GT0715-375
Dostupnost: Skladem

V Yunnanu najdeme mnoho kvalitních čajů sheng Puer, od Xishuangbanna, přes Pu Er, Lincang až po Baoshan a Dehong. Ale pokud byste se zeptali, která čajová zahrada dává skutečnému milovníku čaje ten nejlepší celkový pocit a uspokojení, odpověď by nejspíše byla Matai 马台. Matai je malá vesnice v Lincangu, velmi blízko řeky Lan Cang, která odděluje dva regiony v Yunanu, Pu Er a Lincang. Izolované a tiché místo, tak nějak daleko od obchodního úsilí obchodníků s čajem, vám dovolí si vychutnat staré čajovníky v soukromí. Oblast Matai se drží zpět, není tak slavná jako Lao Bang Zhang, Yi Wu, Jing Mai, Bing Dao nebo třeba Xi Gui ... a možná i díky tomu si udržuje kouzelnou starodávnou atmosféru. Je to poklad pro skutečné milovníky čaje a čajových stromů.

V Číně je mnoho čajových zahrad, ale pouze třem lokalitám dominuje velmi skalnatý terén. Jsou to Wuyi ve Fujianu, Feng Huang Shan v Chaozhou a Matai v Yunanu. Skalní čaje z Wuyi a Fénix Dan Cong Oolongy patří mezi deset nejlepších čínských čajů, zatímco Matai se o pozornost nehlásí, buďme za to rádi. Hlavní část staré čajové zahrady Matai byla postavena zhruba před dvěma sty lety v nadmořské výšce 1650 m. Většina čajů pochází odsud. Méně známá stará část není všeobecně známá a ani volně přístupná. V noci stoupá vlhký vzduch řeky Lancang nahoru do čajové zahrady a vytváří mraky a mlhu. Ve dne je zahrada z jihu plně vystavena slunečnímu svitu. To jsou pro čajovníky ideální podmínky. Rostou zde přirozeně bez užití jakýchkoli pesticidů nebo chemických hnojiv. Skalnatá půda poskytuje stromům minerály, což je velmi důležité pro komplexní chuť výsledného čaje. Chuť čaje z Matai je silná, atraktivně hořká a postupně přechází do dlouhé sladké koncovky. Je velmi čistá bez jakýchkoliv rušivých prvků. Čaj ze starých stromů v Matai je vynikající čerstvý, ale zároveň je velmi dobrý na stárnutí. Vaše volba.

VE STEJNÉ KATEGORII NAJDETE