2017 Hunanský tmavý čaj se zlatými květy - cihla 500 g | Fu Zhuan Hei Cha

2 892 Kč S DPH

Fuzhuan Cha je jedním z nejznámějších tmavých čajů z Hunanu. Vznik tmavého čaje z Hunanu (Fuzhuan Cha) je úzce spjatý s nomádskými národnostmi severu a západu Číny. Okres Anhua se nachází v pohoří Wuling v západní části provincie Hunan. Je vesměs pokryt hlubokým lesem a má světový unikát - tillitové horniny vytvořené ledovcem asi před šesti sty miliony let. Obdobím produkce tohoto čaje je každoročně léto, odtud název Fuzhuan Cha, „Fu“ znamená v čínštině léto. Vynikající čajový materiál z Anhua a jeho důmyslné zpracování vede nejen ke skvělé kvalitě čaje samotného, ale take k produkci specifického druhu hub, které jsou velmi prospěšné lidskému zdraví. Houba Eurotium cristatum se čínsky nazývá Jinhua, což v angličtině znamená Zlatý květ. K celé řadě zdravotních účinků Eurotium cristatumcan napomáhá přeměně monosacharidů a podporuje oxidaci čajových polyfenolů a tím zlepšuje celkovou kvalitu čaje. V neposlední řadě dělá chuť čaje jemnější a sladší. Výsledný čajový nálev má atraktivní vínově červenou barvu.

Varianta

ID produktu: GT0719-500
Dostupnost: Skladem

Fuzhuan Cha je jedním z nejznámějších tmavých čajů z Hunanu. Vznik tmavého čaje z Hunanu (Fuzhuan Cha) je úzce spjatý s nomádskými národnostmi severu a západu Číny. Dnes jsou to hlavně Mongolové, Tibeťané a Ujgurové. Strava těchto lidí se skládá hlavně z masa, mléka a chleba. Chybí jim zelenina a vláknina. Potřebují tedy čaj k trávení oleje a čaj jim taktéž pomáhá dodávat vlákninu, vitamíny a minerály. Čaj je nezbytností jejich každodenního života. Jak vypráví jeden příběh, tito lidé snadno vydrží tři dny bez jídla, ale ani jeden den bez čaje.

Okres Anhua se nachází v pohoří Wuling v západní části provincie Hunan. Je vesměs pokryt hlubokým lesem a má světový unikát - tillitové horniny vytvořené ledovcem asi před šesti sty miliony let. Oblast Anhua je bezpochyby jednou z nejvíce Bohem obdařených oblastí pro pěstování čaje na světě.

Obdobím produkce tohoto čaje je každoročně léto, odtud název Fuzhuan Cha, „Fu“ znamená v čínštině léto. Vynikající čajový materiál z Anhua a jeho důmyslné zpracování vede nejen ke skvělé kvalitě čaje samotného, ale take k produkci specifického druhu hub, které jsou velmi prospěšné lidskému zdraví. Houba Eurotium cristatum se čínsky nazývá Jinhua, což v angličtině znamená Zlatý květ. Houba Jinhua je stejně vzácná jako např. čínská Ganoderma. Samotné Eurotium cristatum může inhibovat růst bakterií a mnoha druhů jiných hub. K celé řadě zdravotních účinků Eurotium cristatumcan napomáhá přeměně monosacharidů a podporuje oxidaci čajových polyfenolů a tím zlepšuje celkovou kvalitu čaje. V neposlední řadě dělá chuť čaje jemnější a sladší. Výsledný čajový nálev má atraktivní vínově červenou barvu.

VE STEJNÉ KATEGORII NAJDETE